Bitches' Club Discussions
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bitches' Club Discussions

A forum for the Bitches' Club to decide when to meet and where. All those endless chains of emails now replaced by intelligeable strings of conversation.
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Alexandra's Birthday 2007

Go down 
+2
melissa
Admin
6 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 4
Join date : 2007-07-30

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Alexandra's original message   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeMon Jul 30, 2007 1:27 pm

ziua mea este dupa cum bine stiti pe 3 august adica vinerea asta. eu m agandisem initial sa va scot la un picnic la mine in titan si sa va imbat cu niste vin bun si sa va amagesc cu niste nimicuri facute de mine. mi s-a paruta dragut si mai personal dar intleg ca iar va vi greu sa ne sincronizam. weekednul asta elena este in team building deci cade planul. ne mai raman zilele de miercuri sau joi din sapt asta in care va pot scoate undeva la o terasa, sau ma gandeam la trattoria il calcio. Daca lumea nu are timp putem lasa pe saptamana cealalta in timpul saptamanii sau in weekend. astept sugestii mai ales legate de data si ora .

PS. cat despre cadoul meu apreciez eforturile de a gasi vibratorul perfect dar daca nu gasiti ma multumesc si cu orice altceva va bubuie capul sunt flexibila.
Back to top Go down
https://bitchesclub.forumotion.com
Admin
Admin
Admin


Posts : 4
Join date : 2007-07-30

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Elena's original answer   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeMon Jul 30, 2007 1:32 pm

eu sunt in team building joi/vineri/sambata dupa masa. ma gandeam sa zic ca miercuri ar fi ok dar nu este ca trebe sa ma duc sa indepartez padurea letea care mi-a rasarit in diferite zone (desi de fiecare data sper sa nu mai creasca la loc)....as vrea sa zic ca sambata e ok, dar daca nu ma intorc la timp? ramane deci duminica. i am open to duminica. going once, going twice...who else is agree? trattoria e ok.
Back to top Go down
https://bitchesclub.forumotion.com
Admin
Admin
Admin


Posts : 4
Join date : 2007-07-30

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Eliana's original reply   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeMon Jul 30, 2007 1:33 pm

Eu as fi vrut sa merg la mare cu Raluca...
Anyone else interested is welcome...
2 Mai o noapte...
Back to top Go down
https://bitchesclub.forumotion.com
melissa

melissa


Posts : 28
Join date : 2007-07-30

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: I'm available anytime.   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeMon Jul 30, 2007 1:45 pm

Since Carol has made this nice forum for us, I propose we use it. Please register your own name, or your Bitches Club name. Alexandra doesn't have a Bitches' Club name, but I plan to call her character there Alex when I introduce her, so she has a wide choice of names, doesn't she? If she uses fereastradormitorpedreapta I'd still recognise her. Anyway, about the birthday, i'm free anytime except this Wednesday, when i'm going to see my shrink and tell her how wonderfull I feel when i'm off the horrible stuff she has make me take. Very Happy I hope you answer here, the discussion would be easier to track than by e-mail.
Back to top Go down
julie
Guest




Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeMon Jul 30, 2007 2:01 pm

how public is this? can anyone else see our messages?
vorbeam serios cand am intrebat anyone else interested pt mare...
the more the merrier, si am putea sa o sarbatorim pe alex acolo...sunt sigura ca se gaseste vreun locsor pt un picnic...
Elena mi-a zis deja ca nu ii place 2 mai...dar pt 2 zile in care sa ne simtim bine cu toatele eu zic ca merge Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 4
Join date : 2007-07-30

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Relatively public   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeMon Jul 30, 2007 2:27 pm

In theory everyone can see the messages. After you all register I will limit the possibility to view and write messages only to registered members. However, there is no link anywhere to this forum, no way to get to it from the internet, unless you already have the adress. So only those who got my e-mail will be able to acess the forum at all. Or anyone the link is sent to from this restricted number.
Back to top Go down
https://bitchesclub.forumotion.com
melissa

melissa


Posts : 28
Join date : 2007-07-30

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeMon Jul 30, 2007 2:36 pm

Eu nu prea am bani de mers pana la mare si am inteles ca Elena nu poate 2 zile, doar duminica, deci nu cred ca putem sa mergem sa o serbam pe Alex acolo. Puteti sa mergeti la mare 2 zile in alt week-end. Poti oricand sa deschizi un topic despre asta in forumul dedicat iesirilor din oras.
Back to top Go down
alex

alex


Posts : 6
Join date : 2007-07-30

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeMon Jul 30, 2007 3:20 pm

bai inca nu va stiu pe nume dar va stiu dupa discurs. sa inteleg ca duminica toata lumea este in town, duminica asta adica. eu o sa vin de la tara pe la ora trei deci putem sa ne vedem pe seara un 6 sa zicem. ma gandeam la restaurantul The Four Seasons de langa piata gemeni cu specific libanez daca are chef lumea sa incerce ceva nou daca nu o trattoria merge le fel de bine. sa ma anuntati din timp ca sa fac rezervare fie la trattoria fie la libanezi. Very Happy
Back to top Go down
melissa

melissa


Posts : 28
Join date : 2007-07-30

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeMon Jul 30, 2007 3:30 pm

Acum ca mi-am updatat avatarul ma recunosti? Laughing Din partea mea, merg oriunde, doar sa-mi deseneze cineva o harta sau sa ne intalnim intr-un loc de unde sa ma duca de manuta (cel mai bine). Duminica la 6 e perfect din partea mea.
Back to top Go down
Ronin

Ronin


Posts : 11
Join date : 2007-07-30
Location : everywhere

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeMon Jul 30, 2007 7:33 pm

as expected...am the lamest of the lame...de abia am gasit cum se intra pe topicurile din forum, mi-a mai luat apoi ceva timp sa register (not much, let's just say i could cover the middle ages) and of course i got stuck at login unde am cedat nervos Mad
as i have told diana, we should've done this when we were 16 not 26!!


deci sa va zic si parerea mea, desi vad ca s-au cam decis treburile pe aici...io preferam ceva outdoor...soare, mare, nisip, parc, picnic, pt ca nu prea am chef de terase sau puburi sau alte cotloane intunecate...dar daca the general opinion vrea altceva, nu voi da cu veto. (am trying to focus here, but there's this annoying midget on yahoo mess who keeps interrupting me Evil or Very Mad the midget goes by the name MELISSA/ADMIN/CAROL...obviously multiple personality disorder...a gun anyone? Twisted Evil )
...si ziceam scratch ...ca merg unde merge toata lumea, ce misto ar fi fost la mareeee Razz

as for the "vibe"...asta e, we'll try harder next time...dar, mi-am propus sa-mi deschid un workshop in care sa fac si "jucarele" din astea mai ieftine chiar la parterul bordelului meu...ala din plan...u know Wink

p.s: i know cine nu o sa foloseasca forum asta ever Laughing mary/corina...la cat m-am chinuit io, she doesn't stand a chance lol!
Back to top Go down
Ronin

Ronin


Posts : 11
Join date : 2007-07-30
Location : everywhere

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeMon Jul 30, 2007 7:35 pm

si de abia acum m-am prins ca mesajele se citesc de sus in jos...ultimul fiind de fapt cel mai recent, of course k io iar ma bateam importriva curentului...din inertie lol!
Back to top Go down
Ronin

Ronin


Posts : 11
Join date : 2007-07-30
Location : everywhere

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeMon Jul 30, 2007 7:36 pm

this is fun...i kinda like it Cool
Back to top Go down
elena




Posts : 7
Join date : 2007-07-30

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeTue Jul 31, 2007 11:09 am

de ce credeti ca desi m-am inscris nu postasem niciun raspuns? ptr ca it was too damn difficul;t. and we're getting old dammit. i like the smileys though cherry super fun.

deci pana la urma mergem la mareee? Question

daca nu v-a convins july cu faptul ca are palete de badminton i don't know what will
Back to top Go down
melissa

melissa


Posts : 28
Join date : 2007-07-30

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeTue Jul 31, 2007 11:16 am

Eu vin. Daca mergem cu masina, ca e mai ieftin decat cu trenul (o sa pun si eu bani la benzina, nu merg gratis, ca mandria mea nu ar suporta atat). Now somebody needs to convince Alex. Let me give it a try. Daca ma tarasc pe jos la picioarele ei si plang o galeata intreaga credeti ca isi ia concediu joi si vineri ca sa vina cu noi sambata? Sa-mi pregatesc picaturile pentru ochi?
Back to top Go down
julie

julie


Posts : 4
Join date : 2007-07-31

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeTue Jul 31, 2007 11:21 am

yup...picaturi de ochi, galeata...ar trebui sa isi faca efectul...si incercam si eu si raluca...
in cel mai rau caz o sarbatorim pe alex la mare...in absentia... lol!

sa speram totusi ca i se face mila de noi
ca dupa weekendul asta trebuie sa merg si eu la tara ca ma casapeste tata...si apoi plec in Italia...la intoarcere nu prea cred ca pot sa mai plec ca am proiect de pregatit si intre timp imi vin si cartile de citit din state...si sunt multicele...pe langa cele cateva sute pe care le-am adunat deja (nu exista nici un smiley dorky...sa arat cum o sa fiu eu)

pls alex pls...do take pity on us Sad plsssssss...
Back to top Go down
julie

julie


Posts : 4
Join date : 2007-07-31

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeTue Jul 31, 2007 11:37 am

me rulz am reusit sa imi pun avatarul Laughing Cool
Back to top Go down
elena




Posts : 7
Join date : 2007-07-30

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeTue Jul 31, 2007 11:52 am

cuuuum?
Back to top Go down
alex

alex


Posts : 6
Join date : 2007-07-30

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeTue Jul 31, 2007 2:52 pm

bitches all over the world unite! sa inteleg ca asta este motoul nostru. bine mai nu pot sa rezist lacrimilor lui diana si entuziasmului general. eu de mers la tara trebuie sa merg pt ca bunica se simte rau and she actually may die ( nu ma duc de placere sau ca nu am ce face). uite cum facem eu o sa o rog pe sefa sa imi dea joi si vineri liber (desi deja a fost ultra generosa cu mine) ca sa o vizitez pe buni. vineri seara ma intorc la bucuresti imi fac bagajul si sambata dimineata plecam dar cu masina pt ca daca luam trenul nu merita nici financiar nici ca timp iar duminica seara ne intoarcem.

daca nu pot sa fac figura chiar vreu sa mergeti la mare fara mine si va scot in oras sapt viitoare.

CONCLUZIA ESTE !!!!!!! ca voi oricum mergeti la mare orice ar fi numai ca s-ar putea sa aveti placerea de a ma avea cu voi sau ..nu. hi hi

PS daca merg cu voi la mare nu va mai pot cinsti decat cu o sticla de vin pe nisip caci lately bill gates nu m-a mai sponsorizat si vreu sa strang bani pentru banda de alergat. What a Face
Back to top Go down
alex

alex


Posts : 6
Join date : 2007-07-30

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeTue Jul 31, 2007 2:53 pm

va anunt maine ce si cum cu sefa
Back to top Go down
melissa

melissa


Posts : 28
Join date : 2007-07-30

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeTue Jul 31, 2007 2:56 pm

Eu nu merg decat daca merge Alex, pentru ca pentru ziua ei as merge. Asa ca astept cu nerabdare sa aflu maine daca imi anunt sau nu eleva de duminica ca nu mai facem meditatii saptamana asta.
Back to top Go down
julie

julie


Posts : 4
Join date : 2007-07-31

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeTue Jul 31, 2007 5:14 pm

setat avatar> intri in profile, avatar
ai un avatar pentru yahoo? daca da, te duci in messengerla my display image dai click si ajungi la pag pt avatar...apoi dai print screen
intri in start cauti preograms>accessories unde se gaseste programelul paint...
o data deschis dai ctrl+p
iti apare imaginea.
ai niste tools in partea stanga cu unul poti selecta doar acea portiune care te intereseaza din print screen si apoi din meniul edit dai copy...deschizi fereastra noua in paint dai din nou ctrl+p
in coltul stanga sus va aparea avatarul, dar mai un spatiu mare alb in jurul lui...
apuci de coltul din dreapta jos si micsorezi suprafata pana nu mai ramane alb ci doar avatarul. apoi salvezi fisierul
apoi pe pagina de profile avatar dai browse pe computersi uploadezi imaginea salvata

cheers
Back to top Go down
Ronin

Ronin


Posts : 11
Join date : 2007-07-30
Location : everywhere

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeTue Jul 31, 2007 6:26 pm

deci ai inteles elena cum faci cu avataru??? de la ela?? Laughing ...nici eu confused
io am reusit mult mai usor, dar nu reusesc sa-mi aduc aminte exact pasii lol!


deci, alex pana la urma te-au impresionat eforturile noastre? cred ca de fapt au fost paletele de badminton What a Face . don't worry o sticla de vin e foarte buna, as long as u pour it drunken

we r all waiting impatiently by the computer... for u and corina of course cheers
Back to top Go down
alex

alex


Posts : 6
Join date : 2007-07-30

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeWed Aug 01, 2007 10:27 am

bai a ince[ut sa imi placa faza cu forumu mai ales ca am resit sa pun avatarul usor si parca imi da senzatia ca cine stie ce chestie super grea am rezolvat ( desi avem aproape 30 de ani raluca vezi ca mai avem svacniri de 15 Laughing )
Back to top Go down
melissa

melissa


Posts : 28
Join date : 2007-07-30

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeWed Aug 01, 2007 11:21 am

Bine bine, ma bucur ca-ti place forumul, ma bucur ca ai reusit sa-ti pui avatarul, dar cu sefa ce-ai rezolvat? Mergem in week-end la mare? ca eu trebuie sa-mi anunt eleva.
Back to top Go down
elena




Posts : 7
Join date : 2007-07-30

Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitimeWed Aug 01, 2007 1:25 pm

girls eu nu prea cred ca mai raman la mare. sorry for the bad news cand toate ne 'pregateam' dar tocmai m-a sunat ca a venit masina (YuppY!) si e si ziua lui fratemiu ceea ce uitasem si last but not least cred ca Radu s-ar cam supara daca raman...deci pale
Back to top Go down
Sponsored content





Alexandra's Birthday 2007 Empty
PostSubject: Re: Alexandra's Birthday 2007   Alexandra's Birthday 2007 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Alexandra's Birthday 2007
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Diana's Birthday 2007

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Bitches' Club Discussions :: Discussions on when and where to meet :: Birthday parties-
Jump to: